ראשי

מושב לצים

August 28, 2019

שנת הלימודים מתחילה. חלקנו שמחים בשמחתם של צאצאינו המתחילים ללמוד, אולי קצת דואגים, ובוודאי גם תוהים מה ייצא מהם בסוף. בסרטים ובסדרות טלוויזיה מתייחסים לא פעם לדמויות סטריאוטיפיות מבית הספר, ומתארים מה עולה בגורלם. האם מלכת הכתה נשארה מנהיגה וזוהרת גם בבגרותה? וגם התחתנה עם הספורטאי הבכיר בביה"ס? האם הגיקים כולם הנפיקו חברות הזנק בוול-סטריט? והאם הבריון השכבתי סופסוף בא על עונשו, רצוי באופן מביך?

 

אלו חידות מעניינות שמלווות, ללא ספק, את אלה מאיתנו שטורחים לבוא לפגישות מחזור על מנת לגלות את פתרונן. אני, באופן טבעי, תוהה מה עולה בגורלם של ליצני הכיתה. כן, זה שהיה לו חשוב יותר לענות תשובה משעשעת מאשר נכונה, או שני אלה שישבו במושב האחורי וירדו על המורים בסגנון זקני החבובות.

 

אם נסתכל על סט התכונות של ליצני הכיתה נגלה שילוב של שאיפה לפופולריות חברתית, מהולה בכשרון קומי מסויים, יחד עם אומץ למתוח גבולות, ולפעמים גם מבט חתרני על גורמי הסמכות בבית הספר. אם הם יוצאים לחיים מצויידים בסל כלים שכזה, מעניין למה הם הופכים בבגרותם.

 

 

האם אתם יודעים מה עלה בגורלם של ליצני הכיתה שלכם?

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

הרצאות

פוסטים מומלצים

הצחוק יפה לבריאות?

December 10, 2018

כולנו מכירים את דילמת הרוכסן והפטרוזיליה. האם בדייט ראשון נעיר לאדם שמולנו על פיסת פטרוזיליה שנתקעה בשיניים? ואם יחלוף על פנינו אדם לא מוכר, האם נציין...

1/2
Please reload

צור קשר

פוסטים מהעת האחרונה

March 15, 2020

October 4, 2019

August 28, 2019

Please reload

ארכיון
Please reload

Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

© 2018 by Uri Feintuch

050-656-4021

  • Facebook - White Circle