ראשי

חברים מספרים על קוקו

August 26, 2018

 

גמישה כמו רקדנית, חברותית כמו סוכן ביטוח וחזקה כמו גורילה. כזו היתה קוקו. זאת ועוד, היא גם חיבבה חתולים שנים רבות לפני שהאינטרנט מיסד את הטרנד. לא פלא שהיא היתה סלב בינלאומית; כנראה הגורילה הראשונה במעמד הזה.

קוקו הגורילה גדלה בשבי, ושפת האם שלה היתה שפת הסימנים. לטענת החוקרים שגידלו אותה היא דיברה באופן שוטף ורהוט, ולטענת חוקרים יותר ביקורתיים, כושר ההתבטאות שלה היה מוגבל למדי. אבל כמעט כולם מסכימים שלקוקו היתה יכולת ורבלית מסויימת.

 

פה הסתקרנתי.

 

מחקרים בתחום מתארים מקרים רבים שבהם חיות צוחקות. אך להבדיל מצחוק שהוא פעילות מוטורית, כמעט בלתי אפשרי לברר ולחקור את חוש ההומור שלהן. קשה מאד לספר בדיחות לקהל נטול רכבות, בארים, אנשי דת, או שפה בכלל.  אבל בהינתן גורילה כל כך תקשורתית, תהיתי אם בשיחות עם קוקו מזהים הומור, והאם אפשר באמצעותה לפתוח צוהר להומור חייתי.

 

ממה שהבנתי העדויות לא מלהיבות. יש אנקדוטה על קוקו שהתייחסה פעם לאבנים כאל אוכל ואף הציעה אותן ככיבוד לאורחים, אך לא ברור לי האם מדובר בבדיחה או במשחק. לשיא השיאים הקומי היא הגיעה במהלך שיחת חולין, שבה היא נשאלה לגבי צבעה של מגבת צחורה. במקום להשיב שהמגבת לבנה, כפי שעשתה פעמים רבות בעבר, היא התעקשה שמדובר בצבע אדום, ואז הצביעה על חוט אדום זעיר שנתפס במגבת. האם מדובר באי יכולת להבחין בין עיקר לטפל, או בחוש הומור איכותי?

לקוקו פתרונים.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

הרצאות

פוסטים מומלצים

הצחוק יפה לבריאות?

December 10, 2018

כולנו מכירים את דילמת הרוכסן והפטרוזיליה. האם בדייט ראשון נעיר לאדם שמולנו על פיסת פטרוזיליה שנתקעה בשיניים? ואם יחלוף על פנינו אדם לא מוכר, האם נציין...

1/2
Please reload

צור קשר

פוסטים מהעת האחרונה

March 15, 2020

October 4, 2019

August 28, 2019

Please reload

ארכיון
Please reload

Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

© 2018 by Uri Feintuch

050-656-4021

  • Facebook - White Circle